PO LEKCJACH

Akcja "Tak, pomagam" (2016)

Ogólnopolska zbiórka żywności

5 marca 2016 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w przedświątecznej, ogólnopolskiej zbiórce żywności „Tak, pomagam”. Tradycyjnie dyżurowaliśmy w sklepie Topaz przy ul. Piłsudskiego 24. Zebraliśmy prawie 150 kg  żywności oraz 520,95 zł.

Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zaś żywność zostanie przekazana dla najbardziej potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły.

Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy biorących udział w akcji: Dominiki Kraski, Magdy Chądzyńskiej, Emilii Bielińskiej, Natalii Kucharskiej, Sylwii Myszko, Izy Myszko, Izy Trochimiuk,  Kasi Kobylińskiej, Pauliny Flór, Natalii Flisiuk, Natalii Ratyńskiej, Izy Gorczycy, Oli Turemki, Miłosza Nurzyńskiego, Ani Pomarańskiej, Karoliny Krochmal, Moniki Kobylińskiej, Marty Pawluczuk, Kasi Kobylińskiej

oraz nauczycieli opiekujących się uczniami podczas zbiórki: Małgorzaty Ufnal, Izy Staręgi, Wiesławy Witkowskiej, Agaty Witkowskiej i Krystyny Skorupki.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

Podsumowanie akcji „Tak, pomagam"

10 grudnia 2016 wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy I LO wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Tak, pomagam", zorganizowanej przez Caritas Polska .

W zbiórce  żywności oraz pieniędzy uczestniczyło czternastu wolontariuszy : Sylwia Myszko, Eliza Sobieszczuk, Milena Bogucka, Patrycja Zawadzka, Natalia Kucharska, Dominika Kraska, Kasia Gajek, Marta Chmiel, Aneta Pogorzelska, Kasia Kondracka, Zuzia Marcinkowska, Patrycja Prokurat, Patryk Skorupka, Miłosz Nurzyński a także sześciu nauczycieli opiekującymi się młodzieżą: p.Dorota Bartnik, p.Ewa Artych, p.Milena Gryglas, p.Małgorzata Bartosiak, p.Małgorzata Ufnal i p.Krystyna Skorupka.

Została zebrana żywność -  222 kg oraz pieniądze - 672.82 zł. Pieniądze zostały przekazane do  Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zaś żywność zostanie przeznaczona na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy brali udział w akcji oraz dla uczniów, którzy pomagali zliczać zebraną żywność i pieniądze .

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas