2021-03-14 CHEMIA - OLIMPIADA "OLIMPUS"

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z CHEMII

Olimpiada Olimpus w sesji wiosennej z chemii przeznaczona jest dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz I i II liceum ogólnokształcącego i ma zasięg ogólnopolski. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji wiosennej jedna odpowiedź, dwie, trzy lub wszystkie mogą być poprawne. Także może zdarzyć się tak, że żadna z odpowiedzi nie będzie poprawna.
Pytania testowe do olimpiady chemicznej przygotowywane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat. Ciekawe pytania, interesujące teksty sprawiają, że uczeń z przyjemnością rozwiązuje zadania, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności z zakresu znajomości związków chemicznych, pierwiastków, reakcji. Forma testu pomaga uczniom w zaznajomieniu się z tą, wykorzystywaną obecnie na każdym etapie nauczania, metodą sprawdzania wiedzy.
Olimpiada z chemii sprawdza wiedzę uczniów w zakresie znajomości najważniejszych pojęć związanych z chemią organiczną i nieorganiczną. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.
Gratulujemy uczniom wiedzy i życzymy wielu sukcesów!
Tytuł otrzymali: Wojciech Toporowski, Olga Janista.

Ewa Dąbrowska