WSPÓŁPRACA

czerwiec 2016

Wykładowcy z Katedry Prawa Karnego Katolickiego

Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w I Liceum

Na podstawie umowy partnerskiej zawartej pomiędzy I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim a Wydziałem Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, 16 czerwca 2016 odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas humanistycznych z pracownikami naukowymi KUL-u.

I Liceum miało przyjemność gościć wykładowców z Katedry Prawa Karnego. Tematem wykładu było „Sportowe prawo karne”. W ramach prowadzonych zajęć uczniowie mogli się dowiedzieć o ryzyku sportowym, dopingu, zakazie stadionowym oraz korupcji w sporcie. Młodzież zgodnie twierdzi, iż była to ciekawa i pouczająca lekcja. Dzięki niej dowiedzieli się, że niesportowe zachowania zawodników jak również kibiców niosą poważne skutki nie tylko sportowe, ale także prawne. W świetle rozgrywanych obecnie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej omawiane zagadnienia okazały się strzałem w dziesiątkę.

Monika Ługowska