2019-10-05 ERASMUS+ HOLOMAKERS

ERASMUS+  HOLOMAKER

17 września 2019 roku klasa 1Ap miała okazję uczestniczyć w spotkaniu  projektu organizowanego  w ramach programu europejskiego Erasmus+ Holomakers na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Było okazją do podsumowania dwuletniej  pracy wielu ludzi. Poza Wydziałem Fizyki PW i naszym liceum w projekcie uczestniczyły instytucje edukacyjne z Grecji, Włoch i Hiszpanii a także szkoła średnia z Grecji. Konferencja  - „Holografia dla każdego”   w której wzięliśmy udział  składała się z kilku części. Całość rozpoczął bardzo interesujący wykład mgr inż. Leszka   Pawlickiego  - „Zrozumieć Hologram”. Wprowadził on uczniów w bardzo naukowy nastrój. Zaciekawił on i wzbogacił ich o wiedzę nie tylko w temacie  hologramów.  Po krótkiej przerwie w bardzo przystępny i ciekawy sposób zastosowanie holografii przedstawił nam dr inż. Karol Kakarenko,  a dr inż. Izabela Ducin opowiedziała nam o projekcji holograficznej. Wykładowcy w swoich prezentacjach zawarli wiele ciekawych przykładów często humorystycznych. To właśnie dzięki temu mogliśmy z pomocą dr. inż. Artura Sobczyka stworzyć własny hologram.

Dzień spędziliśmy intensywnie ale warto było… Zadowoleni po małym poczęstunku wróciliśmy do domów.

Uczniowie klasy I matematyczno-fizycznej pod opieką p.Jarosława Krakowskiego i p.Urszuli Kołodziejczuk