2017-04-18 FIZYKA W I LICEUM

MAKEITREAL W I LICEUM

12 kwietnia 2017 odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów klas IA i IE wpisane w projekt  unijny MAKEITREAL realizowany w ramach programu ERASMUS + .

Zajęcia prowadzili wykładowcy Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej: dr inż. Przemysław Duda i mgr inż. Artur Sobczyk we współpracy z nauczycielami liceum, którzy odbyli szkolenie w Salonikach.

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z podstawami projektowania obiektów 3 D a następnie tworzyli własne projekty. Niektóre z nich zostały wydrukowane – na razie na drukarce pana Artura. W najbliższym czasie w ramach projektu MAKEITREAL będzie kupiona drukarka 3 D dla liceum i kolejne projekty będą drukować  na własnej.

Uczniowie ponad to mieli tez okazję zapoznać się z innymi projektami edukacyjnymi przygotowanymi przez Wydział Fizyki PW,  w których też możemy uczestniczyć między  innymi   platformą edukacyjną tworzoną w projekcie  Stemforyouth, na której będzie możliwy dostęp do wirtualnych laboratoriów i  laboratoriów sterowanych przez Internet.

W projekcie MAKEITREAL  (także innych do których przystąpimy) będą mogli brać udział przyszli uczniowie klas pierwszych liceum.

Następne zajęcia planowane są na 24 kwietnia – w Dniu Otwartym LO.

Jarosław Krakowski