WSPÓŁPRACA

grudzień 2016

W grudniu 2016 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach podpisanej umowy. Uczniowie klasy II społecznej udali się w gościnne progi Uniwersytetu. Spotkaliśmy się tam z dr hab. Piotrem Węcowskim, Zastępcą Dyrektora ds. studenckich, który jest koordynatorem naszej współpracy.

Wysłuchaliśmy wykładu na temat  początków państwa polskiego. Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po campusie przez studentów – członków Koła Historycznego, zwiedzili wnętrze uniwersytetu, sale wykładowe w tym najstarszą zachowaną Salę Kolumnową. Klasycystyczna Sala Kolumnowa, została zbudowana w pierwszym ćwierćwieczu XIX w. z przeznaczeniem na muzeum kopii wielkich dzieł antycznej sztuki, wykorzystywanych w kształceniu ówczesnych studentów Uniwersytetu. Dziś odbywaj się w niej konferencje i wykłady.

Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest historia uczelni oraz jak wygląda jej współczesne funkcjonowanie. Studenci przybliżyli uczniom zasady rekrutacji na uczelnię oraz opowiedzieli o życiu studenckim.

Izabela Staręga