2018-10-16 FIZYKA - HOLOMAKERS

.

HOLOMAKERS

W dniach 1-5 października 2018, w ramach projektu unijnego „Holomakers”, czworo nauczycieli I Liceum wzięło udział w szkoleniu w Warszawie, na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Poza nauczycielami z naszego liceum w szkoleniu brali udział uczestnicy projektu z Grecji, Włoch i Hiszpanii.

Szkolenie odbywało się w formie warsztatów i miało na celu zapoznanie uczestników z różnymi metodami tworzenia i zapisywania hologramów. Kady z uczestników warsztatów samodzielnie zapisywała hologramy kilkoma metodami i na różnego rodzaju nośnikach. Ponieważ zapisy nie zawsze wychodziły za pierwszym razem, niekiedy zajęcia przeciągały się do późnych godzin.

Zdobyte przez nauczycieli umiejętności będą wykorzystywane na zajęciach które będą się odbywać w liceum z uczniami – uczestnikami projektu Holomakers.  Uczniowie będą mieli również możliwość tworzyć hologramy w laboratoriach Wydziału Fizyki PW.

Jarosław Krakowski

.