2018-04-13 JĘZYK ROSYJSKI - IRYNA PRYLEPA, KATARZYNA KONDRACKA

XV KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ROSYJSKIEJ

„STROFY POD SAMOWAREM”

W sobotę, 14 kwietnia 2018 roku, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach odbył się XV Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej „STROFY POD SAMOWAREM”.

Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

W konkursie wzięło udział 62 uczniów z Siedlec, powiatu siedleckiego oraz sąsiadujących powiatów. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Nasze liceum godnie reprezentowały Katarzyna Kondracka oraz Iryna Prylepa. Dziewczęta zaprezentowały wysoki poziom zdolności językowych i artystycznych i obie stanęły na podium.

KATARZYNA KONDRACKA zdobyła II miejsce, recytując utwór Siergieja Jesienina „Письмо к женщине", natomiast IRYNA PRYLEPA – III miejsce, recytując „Письмо Татьяны к Онегину” Aleksandra Puszkina.

Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratuluję sukcesu!

Agnieszka Babicka