2019-03-31 JĘZYK ROSYJSKI - "STROFY POD SAMOWAREM"

.

XVI KONKURS RECYTACJI POEZJI ROSYJSKIEJ

„STROFY POD SAMOWAREM”

30 marca 2019 roku, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego przy ul. Konarskiego w Siedlcach, odbył się XVI Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej „STROFY POD SAMOWAREM”.

Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach i IV Liceum Ogólnokształcące im. Het. Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Koordynatorem konkursu jest pani mgr Ewa Jagiełło.

W konkursie wzięło udział 35 uczniów z Siedlec, Łosic, Mińska Mazowieckiego, Białej Podlaskiej, Wisznic i Sokołowa Podlaskiego. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz szkoły ponadpodstawowe.

Nasze liceum godnie reprezentowali: Julia Ambroziak vel Mrozowicz, Antonina Adamyan-Lis i Patryk Kisieliński oraz Iryna Prylepa. Uczniowie I LO zaprezentowali wysoki poziom zdolności językowych i artystycznych.

IRYNA PRYLEPA zdobyła II miejsce, recytując utwór Mariny Cwietajewej «Вчера ещё в глаза глядел... », natomiast ANTONINA ADAMYAN-LIS I PATRYK KISIELIŃSKI otrzymali wyróżnienie, recytując «Диалог у телевизора» Włodzimierza Wysockiego.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratuluję wspaniałych występów!

Agnieszka Babicka

.