2019-04-07 JĘZYK ROSYJSKI W I LICEUM

OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTACJI POEZJI I PROZY PUSZKINA i MICKIEWICZA

„PUSZKINIANA 2019”

8 kwietnia 2019 roku w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód odbył się XXXIV Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza „PUSZKINIANA 2019”.
Organizatorami Konkursu byli: Stowarzyszenie Polska-Rosja, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód – Oddział Mazowiecki oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. Patronat nad Konkursem sprawował Marszałek Woj. Mazowieckiego.
Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra PUSZKINA i Adama Mickiewicza „PUSZKINIANA” ma na celu upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej najbardziej wartościowych utworów tych wspaniałych wieszczów, będących synonimem przyjaźni naszych narodów.
W skład jury weszli nauczyciele rusycyści oraz specjaliści z Rosji. Komisja konkursowa oceniała rozumienie recytowanego tekstu, poprawność wymowy, intonacji i artyzm wykonania oraz pomysłowość interpretacji utworu.
Każdy uczestnik konkursu zaprezentował dwa utwory w języku rosyjskim – jeden utwór Aleksandra Puszkina i jeden utwór Adama Mickiewicza.
Naszą szkołę godnie reprezentowały PAULINA KANIUK i JULIA AMBROZIAK vel MROZOWICZ.

Dziękuję za udział i gratuluję wspaniałych występów.

Agnieszka Babicka