PO LEKCJACH

Klaudia Kołodziej - z klasy I C (2011-2012)

Z Klaudią Kołodziej z klasy I C rozmawia Monika Ostaszewska z I C

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z tańcem? Co Cię zainspirowało?

Będąc w czwartej klasie szkoły podstawowej zaczęłam chodzić na lekcje tańca. Już od najmłodszych lat uważnie śledziłam różne programy taneczne ukazujące się w telewizji. Starałam się wówczas naśladować ruchy tancerzy z jak największą dokładnością. Pamiętam, że pierwszą medialną osobą, która mnie zainspirowała była Britney Spears.

Uczestniczysz w obozach bądź innych warsztatach tanecznych?

Od czterech lat wyjeżdżam na obozy taneczne, które pomagają mi udoskonalić technikę, poznać inne style, a przede wszystkim dzielić swą pasję z nowo poznanymi ludźmi, którzy pomagają mi poprawić popełniane przeze mnie błędy. Tego typu wyjazdy naprawdę bardzo wiele wnoszą do życia, zwłaszcza gdy taniec stawiany jest na pierwszym miejscu. Cenne są również porady choreografów, którzy zawsze chętnie konsultują przeprowadzone zajęcia z uczestnikami obozów.

Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia?

Na VII Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego wywalczyłam 14. miejsce, na VIII - 10, a na ostatnio (21 kwietnia ) zajęłam miejsce7. Na  IV Ogólnopolskim Spotkaniu Tanecznym  ,,Bełchatów Power Dance”,tańcząc w zespole „Black Code Dance Studio”, wywalczyliśmy 2 miejsce.

Na kim wzorujesz się podczas tańca? Masz swój autorytet?

Największe inspiracje czerpię z Rafała Kamińskiego - finalisty programu ,,You can dance”, Błażeja Górskiego, również uczestnika tego programu, a także Alisy Floryńskiej i ,,Quick crew”. Dotychczasowo moim największym autorytetem są założyciele szkoły Fair Play Crew w Białymstoku.

Co sprawiło, że zajmujesz się tańcem do dzisiaj?

Taniec pozwala mi odzwierciedlić mój charakter, dzięki temu łatwo można zauważyć to,co chcę przez to przekazać i jakimi uczuciami się kieruję. Powstanie ,,You can dance” i uważne śledzenie występów uczestników pozwala pogłębiać mi wiedzę, a przede wszystkim dzięki popełnianym błędom sama mogę ich uniknąć, co jeszcze bardziej mnie motywuje

Wiążesz swoją przyszłość z tańcem?

W przyszłości zamierzam iść do szkoły tanecznej, więcej wyjeżdżać na różnego rodzaju obozy, warsztaty i konkursy. Chciałabym również poświęcać swój czas młodym tancerzom, którzy tak jak ja pokochali taniec i inspirują się nim.

Największym moim marzeniem jest pojechać do Broadway Dance Centre w Nowym Jorku.