kwiecień 2016 - Bożena Walenciej

Ogniwa galwaniczne i procesy elektrolizy przedmiotem badań uczniów z klasy politechnicznej na UPH

8 kwietnia 2016 roku klasa II a wraz z nauczycielem chemii panią Bożeną Walenciej uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na UPH. Tematyka kolejnych już zajęć praktycznych była poświęcona elektrochemii. Uczniowie samodzielnie wykonywali 4 doświadczenia, które wymagały skupienia i uwagi.

Podczas jednego z doświadczeń dowiedzieliśmy się, że ogniwa mogą zostać wykonane nie tylko przy użyciu odczynników chemicznych, ale też dzięki produktom, które każdy z nas może znaleźć w kuchni min. jabłko, mandarynka czy cebula.

Taka forma nauki może pomóc uczniom w zrozumieniu trudniejszych zagadnień, a kandydatów do liceum zafascynować i zachęcić do przeżycia chemicznej przygody na profilu politechnicznym.

Aleksandra Sobieska