WSPÓŁPRACA

Laboratorium chemiczne (2011-2016)

.

Nasi uczniowie w laboratoriach Instytutu Chemii  Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego

W poniedziałek 11 kwietnia 2011 roku, klasa II d uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych, w Instytucie Chemii UPH w Siedlcach. Odbyły się dwa cykle warsztatów laboratoryjnych. Pierwszy zatytułowany: „Co? Po Co? Mierzy chemik!” poprowadziła dr Barbara Pezler, w pracowni chemii fizycznej. Drugi - „Projektowanie reakcji strącania soli” - przygotowała dr Iwona Kiersztyn, w pracowni chemii analitycznej.

Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia pod kierunkiem pracowników naukowych. Wszystkie doświadczenia były interesujące. Uczniowie poznali miedzy innymi na czym polega miareczkowanie potencjometryczne, sposób wyznaczenia skręcalności optycznej cukrów przy pomocy polarymetru oraz do czego można wykorzystać spektrofotometrię absorpcyjną. Otrzymywanie barwnych osadów również podobało się wszystkim. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z pobytu (w galerii)
                                                                               B. Walenciej