listopad 2014 - Bożena Walenciej

Relacja uczennicy Ia z zajęć praktycznych na UPH

w ramach innowacji  przedmiotowej „Chemia w laboratorium”.

13 listopada 2014r. uczniowie klasy IA wraz z nauczycielem chemii - panią Bożeną Walenciej oraz z panią Agatą Mosiej udali się do Siedlec, aby wziąć udział w zajęciach praktycznych w Centrum Chemicznego Kształcenia Praktycznego, które znajduje się przy UPH w Siedlcach. Po podzieleniu się na 2 grupy udaliśmy się do laboratorium w celu przeprowadzenia doświadczeń.

Po pokazie mieliśmy szansę sami przekonać się jak bardzo precyzyjnym i uważnym trzeba być w pracowni oraz że praca w laboratorium wcale nie musi być nudna. Dzięki fartuchom i okularom wyglądaliśmy bardzo profesjonalnie. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały i z niecierpliwością czekamy na kolejny taki wyjazd. Temat zajęć brzmiał „Chemia wspomaga nasze zdrowie”. Dzięki doświadczeniom dowiedzieliśmy się między innymi, że przeterminowane leki zmieniają swoje właściwości, przez co zamiast się wyleczyć, możemy pogorszyć stan swojego zdrowia. Badaliśmy niezwykłe własności witaminy C, węgla aktywnego i leków zobojętniających sok żołądkowy.

Podczas doświadczeń pracowaliśmy w 2-osobowych grupach, dzięki czemu mogliśmy bliżej poznać swoje umiejętności oraz odkryć swój „talent” chemiczny. Była to również okazja do integracji, którą w pełni wykorzystaliśmy.

Aleksandra Sobieska, kl. IA