2019-03-21 LOKOWISKO

.

LOkowisko 2019

21 marca 2019, w I LO im. Marii Skłodowskiej- Curie odbyła się dziewiąta już edycja LOKOWISKA, czyli szkolnego konkursu piosenki obcojęzycznej. Uczniowie prezentowali swoje talenty śpiewając w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim.

Gospodarzami uroczystości byli Kamila Wójcik i Łukasz Witkowski, a rozpoczęły ją utworem „Wieża Babel” dziewczęta należące do chóru szkolnego „Preludium”.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 1O uczestników, sześciu solistów i cztery duety.

Czas pomiędzy prezentowanymi utworami konkursowymi umilały występy formacji tanecznych.

Rosyjski taniec ludowy zaprezentowali: Paulina Leoniec i Jakub Maksymiak, Zuzanna Steć i Hubert Ostaszewski oraz Karolina Kaliska i Konrad Smuniewski.

Walca angielskiego zatańczyli: Angelika Andrzejczuk i Michał Paluch, Martyna Bazylczuk i Kamil Bojar, Maria Salach i Jan Rydzewski, Aleksandra Miszczuk i Konrad Jówko, Zuzanna Florczuk i Piotr Niewiński, Julia Kotowska i Mateusz Tomczuk, Maria Kalinowska i Adrian Kurowski, Dominika Kraska i Tomasz Świętochowski.

Taniec w stylu bawarskim wykonały: Wiktoria Woźniak, Zuzanna Steć, Zuzanna Florczuk, Paulina Derlicka, Izabela Bartosiak i Maria Salach.

Taniec współczesny zaprezentowały Julia Zalewska i Weronika Kur.

Utwór słynnego niemieckiego kompozytora Ludwiga van Beethovena „Dla Elizy” wykonał Jan Rydzewski.

Czas oczekiwania na werdykt umilił występ szkolnego zespołu PROWOKACJA.

Odbyło się również podsumowanie wyników szkolnych mistrzostw piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Zdolności językowe i wokalne uczestników oceniało jury w składzie: pani dyr. Teresa Oliwińska, pani dyr. Monika Pasik, pan prof. Paweł Woźniak oraz reprezentant uczniów, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Patryk Kisieliński.

Jury postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach: soliści i duety.

W kategorii soliści:

I miejsce – Karolina Chomka w piosence „ Shallow” z reperturu Lady Gagi

II miejsce – Paulina Kaniuk w utworze „Эхо любви” z repertuaru Anny German

III miejsce - Julia Praska z przebojem „Миллион алых роз” Ałły Pugaczowej

W kategorii duety:

I miejsce - Kamila Toczyska i Katarzyna Niszcz w utworze „Me too” Megan Trainor

II miejsce- Agata Skwierczyńska i Karolina Królikowska w piosence „Zombie” The Cranberries

Dziękujemy Wam za tak liczne zaangażowanie w to przedsięwzięcie i gratulujemy wspaniałych występów. Mamy nadzieję, że to spotkanie nie tylko pozwoliło Wam miło spędzić pierwszy dzień wiosny, ale również rozbudziło w Was chęć do nauki języków obcych i poznawania tradycji innych krajów.

Agnieszka Babicka w imieniu nauczycieli języków obcych

.