WSPÓŁPRACA

luty 2017

KLASY HUMANISTYCZNE I LICEUM W

KATOLICKIM UNIWERSYTECIE LUBELSKIM

9 lutego 2017 roku klasa pierwsza i druga humanistyczne, z wychowawcami organizatorem- panią Moniką Ługowską uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej na Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu  Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie. Spotkanie odbyło się w ramach umowy partnerskiej zawartej między placówkami.

Uczniowie realizowali czterogodzinny program, na który składały się wykłady z prawa i europeistyki oraz ćwiczenia praktyczne wzorowane na pracy uniwersyteckiej poradni prawnej. Przybliżyło to uczniom realia zawodu radcy prawnego, adwokata. Młodzież została wprowadzona w tematykę zajęć przez dziekana wydziału profesora Krzysztofa Wiaka.

Wykłady prowadziły także: pani dr Aneta Biały oraz pani dr Małgorzata Ganczar. Głos zabrali również studenci, którzy wprowadzili młodzież w realia studenckiego życia. Przybliżyli uczniom możliwości podjęcia pracy po ukończeniu studiów prawniczych.

Następnie licealiści zwiedzali muzeum uniwersyteckie. Budynek krył wiele tajemnic, więc z zaciekawieniem słuchali interesującej i miejscami burzliwej historii uczelni. Jednym z profesorów był Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Co ciekawe, oficjalnie nigdy nie przestał być profesorem  KUL-u.

Uczniowie mieli również szansę podziwiania lubelskiej Starówki.

Paulina Wyszomirska