WSPÓŁPRACA

maj 2018

I LICEUM WSPÓŁPRACUJE Z UNIWERSYTETEM WARSZAWSKIM

14 maja uczniowie II klasy humanistycznej byli z wizytą na Uniwersytecie Warszawski. Wyjazd na uczelnię odbył się w ramach realizacji umowy o współpracy z UW podpisanej w ubiegłym roku.
Uczniowie zwiedzili Instytut Historii UW, a następnie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez studentów historii. Zajęcia dotyczyły badań nad tekstem źródłowym. Na podstawie analizy fragmentu kroniki Galla Anonima uczniowie dowiedzieli się, na czym polega krytyka zewnętrzna i wewnętrzna źródła oraz jak wiele prawdziwych i fikcyjnych treści zawierają najstarsze zapiski dotyczące państwa polskiego. Podczas dwóch godzin zajęć warsztatowych uczniowie mogli poczuć się jak studenci.
W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili również Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Inicjatorem edukacyjnego wyjazdu była pani Izabela Staręga.

Irena Prylepa