marzec 2018

HOLOMAKER

W ramach projektu Holomaker realizowanego w Unijnym Programie Erasmus+, czworo nauczycieli z    I LO wzięło udział w pieciodniowym szkoleniu, które odbyło się w Atenach.  W trakcie szkolenia nauczyciele zapoznali sie z podstawami holografii, metodami tworzenia i zapisywania hologramów, w tym także z matematycznym programem komputerowym, który służy między innymi do przetwarzania obrazów i  generowania hologramów. Zdobyta wiedza będzie, a także niezbędna z matematyki i fizyki bedzie przekazywana uczniom biorącym udział w projekcie, co poza rozwinięciem umiejetnosci matematyczno- fizycznych powinno pozwolić im na samodzielne tworzenie i zapisywanie hologramów.

Ponieważ zajęcia odbywały sie po południu, stworzyła się  mośliwość, również dzięki sprzyjającej pogorzie  (słonecznie i temperatura 15-20°C ), zwiedzenia Aten.

Udział I Lo w projekcie Holomaker stał się możliwy dzięki przychylności organu prowadzącego: Starostwu Powiatowemu Sokołów Podlaski, któro będzie ponosić część kosztów związanych z zakupem sprzętu niezbędnego do zapisywania hologramów.

Udział w projekcie pozwala naszemu liceum rozwijać owocną współpracę z Wydziałem Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Jarosław Krakowski