2019-06-18 PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Seminarium Edukacyjne „Jestem aktywny lokalnie”

11 czerwca 2019  grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim wraz z opiekunem p. Kamilą Raciborską wzięła udział w seminarium edukacyjnym pt. „Jestem aktywny lokalnie”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIA: Paulina Leoniec, Michał Stolarczuk, Mateusz Kosieradzki, Anita Dąbrowska oraz Tomasz Świętochowski.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Honorowym patronatem to przedsięwzięcie objęły instytucje:

Starostwo Powiatowe i Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

W pierwszej części seminarium zaprezentowali się przedstawiciele sokołowskich pracodawców: Sokołów Logistyka, Biuro Rachunkowe „Dair”, Centrum Szkoleniowe „ACZE”, Spółdzielnia Inwalidów „Chegos”, Sokołów S.A. oraz pracownicy Biura Karier z UPH. Przedstawiono wymagania i oczekiwania, jakie dzisiaj przed młodymi ludźmi stawia rynek pracy. Prelegenci szczególnie podkreślali rolę wykształcenia i konkretnych umiejętności niezbędnych na poszczególnych stanowiskach pracy. To one przede wszystkim, obok doświadczenia, decydują o tym, jak szybko znajdziemy dającą satysfakcję pracę.

Podczas drugiej części młodzież wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez p.Ewę Murek-Szotko oraz p.Olgę Bielarską. Poszczególne drużyny ze szkół ponadpodstawowych przygotowywały CV na podstawie konkretnej oferty pracy. Wyniki swojej pracy każda z drużyn prezentowała na forum. Na koniec nastąpiło krótkie podsumowanie spotkania oraz wręczenie upominków.

Kamila Raciborska