2016-02-24 PROJEKT HISTORYCZNY "OCALIĆ DLA INNYCH"

.

Zapraszamy wszystkie uczennice,

wszystkich uczniów

do realizacji projektu "Ocalić dla innych".

Wraz z odejściem tych, dzięki którym jesteśmy, powoli - lecz nieubłaganie - odchodzi w niepamięć historia naszych rodzin. Zapomnieniu ulegają fakty, daty, miejscowości, opowieści rodzinne, osoby ze starych fotografii.
Celem naszego wspólnego szkolnego projektu jest wydobycie z zapomnienia i ocalenie dla kolejnych pokoleń tego, co pozostawili przodkowie.
Nie zapominajmy o przeszłości.

Zbierajmy i pielęgnujmy stare fotografie, metryki , dokumenty, odznaczenia... Są cennymi skarbami, nawet jesli czasem mamy co do tego zastrzeżenia. Pozwalają, by inni żyli w naszej pamięci, by ich życie współtworzyło nasze.

Projekt jest realizowany od września 2014 roku. Biorą w nim udział uczniowie I Liceum, którzy rozumieją potrzebę pielęgnacji wspomnień i szanują przeszłość. Wyszukują zdjęcia, odznaczenia, stare listy. Spisują wspomnienia Babć i Dziadków. Dzielą się zdobytą wiedzą z kolegami i koleżankami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy.
                                                                                                              Izabela Staręga i Anna Kuryłek

.