PO LEKCJACH

rok szkolny 2008/2009

Konkursy recytatorskie:
  • XVIII Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej: Kamień wiary – 11.12.08 – Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach: Monika Fąk 3f – wyróżnienie
  • 54 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski: w kategorii wywiedzione ze słowa uczennica Magda Skrzypek 3b zajęła I miejsce, Monika Fąk 3f zajęła II miejsce. Konkurs odbył się w Siedleckim Centrum Kultury i Sztuki 16.04.09. Obie uczennice zostały zaklasyfikowane do kolejnego etapu w Warszawie. W Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie Magda Skrzypek otrzymała wyróznienie.

Konkursy teatralne/warsztaty/programy artystyczne:
  • Młodzież uczestniczyła w wakacyjnym Przystanku PaT w Płocku (01-05.07.08), praca w ramach akcji ogólnopolskiej zaowocowała udziałem w programie profilaktycznym w Sokołowie Podlaskim oraz pracą aktorską w przestawieniu Blackout. Spektakl można było oglądać na deskach Sokołowskiego Ośrodka Kultury
  • III Powiatowy Przegląd Teatralny Porozmawiajmy o AIDS – Sokołowski Ośrodek Kultury: (27.11.08) Przedstawienie W szponach Kormorana zostało uhonorowane dwoma nagrodami: grupa Preteksty zajęła I miejsce w przeglądzie oraz otrzymała Nagrodę Specjalną – statuetkę Pat od niezależnego jury ogólnopolskiej akcji profilaktycznej oraz nieodpłatny udział w wakacyjnym Przystanku Pat o charakterze warsztatowym
  • udział w warsztatach zorganizowanych przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie pod kierownictwem pani Magdy Chabros, przy współpracy SOK i naszego Liceum, zaowocował przedstawieniem w konwencji teatru ruchu – Inspiracje. Spektakl został zaprezentowany na deskach SOK 21.03.09. Młodzież pracowała pod kierunkiem specjalistów z dziedziny teatru – pani Aleksandry Dziurosz oraz Bartłomieja Ostapczuka. Młodzieżowych SREBRNA MASKA, zaprezentowano przedstawienie Klucz, poświęcone kulturze żydowskiej. Konkurs odbywał się w Siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Jury nagrodziło spektakl statuetką Srebrnej Maski I stopnia. To już szósta Srebrna Maska w karierze Pretekstów. Dzięki wygranej zespół wziął udział w IX Festiwalu Teatrów Amatorskich w Ostrowi Mazowieckiej (05.06.09)
  • w dniach 13-14.03.09 grupa brała udział w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Niesfornych GALIMATIAS w Teresinie. Zespół zaprezentował przedstawienie Klucz, podejmujące tematykę związaną z kulturą żydowską.- 20 maja 2009 udział w XIV Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA, zaprezentowano przedstawienie Klucz, poświęcone kulturze żydowskiej. Konkurs odbywał się w Siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Jury nagrodziło spektakl statuetką Srebrnej Maski I stopnia. To już szósta Srebrna Maska w karierze Pretekstów. Dzięki wygranej zespół wziął udział w IX Festiwalu Teatrów Amatorskich w Ostrowi Mazowieckiej (05.06.09)

Wolontariat kulturalny:
  • przygotowanie programu artystycznego: Album, prezentowanego podczas wigilii szkolnej oraz w Starostwie Miasta Sokołowa Podlaskiego dnia 19.12.08
  • zespół 08.04.09 zaprezentował program artystyczny Pasja podczas szkolnej uroczystości przedświątecznej w ramach rekolekcji
  • wolontariat kulturalny: w ramach programu Polacy-Niemcy-Żydzi grupa zaprezentowała uczniom Liceum przedstawienie Klucz, którego scenariusz powstał przy współpracy z panią Anną Kuryłek i Urszulą Kosieradzką, na podstawie utworów Idy Fink Opis poranka, Zabawa w klucz oraz Kabaretu Starszych Panów Sęk, Jerzego Andrzejewskiego Austeria. Spektakl podejmuje tematykę związaną z II wojną światową, odwołuje się do Holocaustu.

Skład grupy: Magda Skrzypek IIIb, Monika Fąk IIIf, Monika Turos IIc, Eliza Trusiak IIc, Katarzyna Góralczyk IIc, Joanna Chraniuk IIf, Emilia Nasiłowska IIf, Adrian Kur IIIa, Paulina Niepiekło IIf, Magdalena Poziemska IIf, Dominika Wesołowska IIf, Robert Stańczuk IIc, Ewelina Żółkowska IIf, Piotr Salach Id, Jolanta Szewczyk Id, Kinga Wrzosek Id, Artur Nowotniak Id, Patrycja Michałowska If, Paulina Choruta If, Izabela Zieniewska Ig, Wioletta Kubicka Ig, Sylwia Bożek Ig.
DZIEŃ EDUKACJI NARODWEJ - 15.10.2008

60-LECIE LICEUM - spektakl "Ciągi"

etiuda "Album" - program świąteczny 19.12.2008

spektakl powarsztatowy "Inspiracje"