PO LEKCJACH

Rok szkolny 2010-2011

18 października 2010 roku odbyła się akcja krwiodawstwa pod hasłem „Krew dla Rafała”, zorganizowana przez prezesa PCK w Sokołowie Podlaskim, pana Mieczysława Bogaja i opiekuna Szkolnego Klubu Honorowych Krwiodawców „Młodzi Krwiodawcy” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim, pana Jana Niemirkę.

W tym dniu, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz osoby z powiatu sokołowskiego, w godzinach od 8.30 do 14.30, oddawały honorowo krew. Akcja odbyła się na terenie I Liceum Ogólnokształcącego, w ambulansie, który specjalnie w tym celu przyjechał z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. W dniu przebadano 73 osoby (27 z I LO), z których 65 oddało krew honorowo (22 z I LO, pierwszy raz pani profesor Beata Małko).

W akcji pod hasłem „Krew dla Rafała”, 65 osób oddało honorowo ponad 27 litrów krwi. Akcja przebiegała sprawnie,  bez zakłóceń. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z możliwości niesienia pomocy innym.

Jan Niemirka