rok szkolny 2016 - 2017

ROK SZKOLNY  2016-2017

3 września 2016 - udział młodzieży I Liceum w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie".

21 września 2016 - udział w międzynarodowym projekcie polsko-izraelskim "Jesteśmy razem".

20 października 2016 - Wizyta profesora Waldemara Smaszcza na temat poezji Cypriana Norwida ("Biblioteczne spotkania z pasją").

21 października 2016 - II miejsce w siedleckim II Uniwersyteckim Konkursie Wiedzy o Rosji i Niemczech.

10 listopada 2016 - koncert "Młodzież dla Niepodległej" dla miasta, przygotowany przez grupy: "Preludium", "Preteksty", "Prowokacja".

17 listopada 2016 - sukcesy indywidualne i drużynowe podczas zawodów strzeleckich organizowanych przez Klub Strzelectwa Sportowego "Sokołów".

25 listopada 2016 - Stypendystką Premiera Rady Ministrów została Paulina Flór z klasy medycznej.

28 listopada - 1 grudnia 2016 - Złoto dla męskiej drużyny piłki koszykowej podczas Mistrzostw Powiatu.

2 stycznia 2017 - Udział Patrycji Kosowskiej w etapie wojewódzkim olimpiady historycznej "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego".

6 stycznia 2017 - Udział uczniów I Liceum w pierwszym sokołowskim, szóstym krajowym Orszaku Trzech Króli.

15 stycznia 2017 - Udział wolontariuszy z I Liceum w XXV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

7 lutego 2017 - Wyróżnienie dla Katarzyny Odowskiej z klasy w V Regionalnym Dyktandzie Języka Niemieckiego, pod patronatem Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy.

4 marca 2017 - Do etapu finałowego Międzynarodowego Białorusko-Litewsko-Ukraińsko-Polskiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się: Aleksandra Sobieska, Jakub Derlicki, Piotr Mazurek. 17 marca 2017 uczniowie zdobyi trzy pierwsze miejsca w finale.

8 marca 2017 - Wizyta sióstr albertynek w związku z Rokiem Świętego Brata Alberta.

9 marca 2017 - Awans drużyny koszykarek - finał Mistrzostw Regionu.

14 marca 2017 - Dziesięciolecie Szkolnego Klubu Krwiodawstwa.

15 marca 2017 - Udział w akcji charytatywnej "Kapela dla Wiktorka", we współpracy z Przedszkolem nr 4.

13 marca 2017 - Pierwszy etap projektu Erasmus. Udział w konferencji naukowej w Salonikach. Projekt w I Liceum funkcjonuje dzięki nauczycielowi Jarosławowi Krakowskiemu. Nauczyciele współpracujący: Beata Małko-Gul, Krystyna Skorupka, Walenty Walenciej.

28 kwietnia 2017 - Primus Optimorum dla Pauliny Flór za najwyższe wyniki nauczania oraz postawę społeczną.

29 maja - 3 czerwca - Wymiana międzynarodowa. Wizyta uczniów I Liceum w Niemczech, w KGS Neustadt am Rubenberge.

31 maja 2017 - I miejsce drużyny dziewcząt i chłopców podczas XIX Mistrzostw Powiatu Sokołowskiego w Lekkoatletyce im. Romana Lecyka.

4 czerwca 2017 - Zakończenie wyjazdu młodzieży I Liceum do Niemiec, w ramach projektu wymiany międzynarodowej.

5 czerwca 2017 - Grand Prix i pierwsze miejsce dla Jakuba Lachowskiego podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi.

6-9 czerwca 2017 - VI miejsce dziewcząt podczas Ogólnopolskiej Licealiady w Piłkę Koszykową w Żyrardowie (Magdalena Szkop, Karolina Zieniewska, Gabriela Świętochowska, Patrcyja Gawara, Aleksandra Iwaniuk, Karolina Cimoch, Karolina Pytlak, Julia Jedlińska, Maria Maleszewska, Paulina Młynarczuk, Paulina Bogusz, Natalia Pietrzak).

15-17 czerwca 2017 - Wyróżnienie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Słupsku dla Olgi Gąsowskiej.

25-27 sierpnia 2017 - Grnad Prix dla Jakuba Lachowskiego podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żołniersko-Patriotycznej w Swietłogorsku.