PO LEKCJACH

rok szkolny 2017/2018

KONKURSY TEATRALNE

XIII OGÓLNOPOLSKI FEATIWAL TEATRÓW MAŁYCH W OSTROŁĘCE

Olga Gąsowska reprezentowała I Liceum i grupę teatralną Preteksty podczas XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Małych w Ostrołęce. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Uczennica zaprezentowała monodram "Marta i Maria" zrealizowany na podstawie opowiadania z "Księgi apokryfów" Karela Capka. Etiuda została wyreżyserowana przez Olę i opiekuna szkolnej grupy, Urszulę Kosieradzką. Podejmuje temat siły wiary człowieka zabieganego, zbytnio zajętego codzienną krzątaniną. Na Festiwalu wystąpiły zespoły z Lublina, Okuniewa, Suwałk, Łap, Polic, Rawicza i Sokołowa Podlaskiego - zaproszone do Finału po wcześniejszej kwalifikacji. Przychylność Jury - Jana Zdziarskiego, Fabiana Kocięckiego i Piotra Bulcewicza zyskały realizacje bardziej awangardowe, odbiegające od stylistyki i tematyki klasycznej. Podczas przeglądu zaprezentowały efekty swojej pracy również absolwentki I Liceum - Monika Jagiełło i Katarzyna Wyszomierska. Obecnie są studentkami Akademii Medycznej w Warszawie, pracowały w Liceum w grupie Preteksty. Teraz założyły grupę "Troje to już tłum" i wystąpiły w autorskim przedstawieniu "Tu straszy cisza". Gratuluję Oli, Monice i Kasi wrażliwości i pasji artystycznej!

WOLONTARIAT KULTURALNY

PRETEKSTY Z I LICEUM NA DESKACH SOKOŁOWSKIEGO OŚRODKA KULTURY :)

04 października.... Preteksty długo będą wspominać ten wieczór :) Młodzież zaprezentowała przedstawienie "KRACH" - sztukę Sławomira Mrożka "Na pełnym morzu" rozbudowaną o własne pomysły. Publiczność była wspaniała, dodała skrzydeł młodym aktorom, to było ogromne wsparcie! Występ nie byłby możliwy bez wsparcia Sokołowskiego Ośrodka Kultury - dziękujemy!

Wystąpili: 1. Archacki Bartosz 2. Gorczyca Izabela 3. Grodkowski Konrad 4. Elgas Grzegorz 5. Kondracka Katarzyna 6. Gąsowska Olga 7. Jesionowska Olga 8. Marcinkowska Zuzanna 9. Trebnio Angelika 10. Miąskiewicz Gabriela 11. Jesionowska Joanna 12. Oleszczuk Agnieszka 13. Szymańska Diana 14. Stasiuk Julia 15. Strzała Dominika 16. Milena Bogucka 17. Grzegorczyk Magdalena 18. Pieńkowski Sebastian 19. Prylepa Iryna 20. Połaska Monika 21. Burzyńska Gabriela