I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podl. - SAMORZĄD UCZNIOWSKI - Sylwia Siwińska z klasy II B (2009-2010)
PO LEKCJACH

SAMORZĄD UCZNIOWSKI - Sylwia Siwińska z klasy II B (2009-2010)

Co czułaś po ogłoszeniu wyników? Zajęcie trzeciego miejsca było dla Ciebie zadowalające?

Myślę, że trzecie miejsce to takżee podium (śmiech).Byłam zadowolona, że tak wiele osób na mnie głosowało.

Skąd pomysł na udział w wyborach na przewodniczącą Samorządu?

Szczerze mówiąc, był to pomysł moich znajomych. Zachęcili mnie do wzięcia udziału w wyborach, twierdząc, że nadaję się, mogę pełnić tą funckję.Sama trochę się wahałam; czy podołam? Ale miałam duże wsparcie ze strony mojej klasy II B oraz wychowawczyni, pani Pasik.

Jak układała się współpraca z pozostałymi członkami zarządu? Jesteście zgranym zespołem?

Nasza współpraca jest w miarę dobra. Gdy jest taka potrzeba, potrafimy szybko się zorganizować.

Czy trudno Wam wspólnie podejmować decyzje? W jaki sposób dochodzicie do porozumienia?

Jak w każdym zespole, bywają odmienne zdania, ale umiemy sobie z tym radzić. Najlepszym sposobem jest zawsze kompromis.

Czy macie jakieś sukcesy, którymi możecie się szczególnie pochwalić?

Myślę, że naszym największym sukcesem jest dążenie do odnowienie działalności radiowęzła, który niedługo zostanie uruchomiony.Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, zostały zebrane środki na ten cel. Mamy pewne plany, ale narazie nie mogę nic zdradzić.

Czy kiedykolwiek spotkałaś się z przykrościami, będąc w Samorządzie?

Nie, w Samorządzie panuje bardzo miła i przyjemna atmosfera.

Jakie jeszcze macie plany i co warto zmienić w naszej szkole?

Mamy w planach pewne przedsięwzięcie, które - mam nadzieję - dojdzie do skutku. W najbliższym czasie odbędą się wybory na DJ- a  do radiowęzła.

Wiem, że jesteś również przewodniczącą klasy. Jak radzisz sobie z łączeniem wielu obowiązków?

Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Wymaga jedynie dobrej organizacji, ale na szczęście radzę sobie z tym. Z obu funkcji jestem bardzo zadowolona, z chęcią je wypełniam.

Jak lubisz spędzać wolny czas i na co go poświęcasz?

W wolnym czasie lubię spotykać się ze znajomymi,jeździć rowerem, grać w siatkówkę. Jednak czasem lubię odpoczywać i nic nie robić (śmiech).

Jakie masz plany na wakacje?

Na pewno chce odpocząć. W planach mam wyjazd nad morze. Również będzie to czas pracy, bo przecież matura już za rok!

Czego chciałabyś życzyć swoim następcom?

Przede wszystkim chciałabym życzyć, aby byli zgranym zespołem, z wieloma pomysłami do zrealizowania i oczywiście - aby wszystkie zostały zrealizowane.

Życzę Ci dalszych sukcesów i bardzo dziękuję za rozmowę.                              Dominika Rozbicka z klasy II C