2017-06-11 SPORT W I LICEUM - PIŁKA KOSZYKOWA - SZÓSTE MIEJSCE W POLSCE

.

DRUŻYNA KOSZYKAREK Z I LICEUM SZÓSTA W POLSCE

Ogólnopolska Licealiada w Koszykówce Kobiet odbyła się w dniach 06-09.06.2017 w Żyrardowie. Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w dwóch obiektach sportowych - Hala AQUA i Hala Powiatowa przy ZS Nr 1. W sumie rozegrano 44 mecze. Do Mistrzostw po eliminacjach wojewódzkich zakwalifikowano 16 najlepszych drużyn w Polsce - wśród tej licznej grupy znalazła się drużyna z I Liceum z Sokołowa Podlaskiego. Mistrzostwa Polski zespół zakończył na bardzo wysokim, szóstym miejscu! Podczas Turnieju zostały również wyróżnione indywidualnymi nagrodami najlepsze zawodniczki: Gabriela Świętochowska, Magdalena Szkop, Karolina Zieniewska. Dodatkowo za najlepszą zawodniczkę uznano Magdalenę Szkop - MVP Turnieju.

Koszykarki z Sokołowa przystąpiły do zmagań sportowych z zespołami z Polkowic, Bydgoszczy, Białej Podlaski, Gorzowa Wielkopolskiego, Bochni, Aleksandrowa Łódzkiego, Żyrardowa, Brzegu, Krosna, Białegostoku, Sosnowca, Starachowic, Szczecina, Warszawy Strzegowa. Drużyny zostały rozpisane na cztery grupy. I Liceum walczyło z bardzo wymagającymi rywalami z grupy D: Gorzowem Wielkopolskim, Bydgoszczą i Warszawą. Po bardzo emocjonującej walce I Liceum wyszło z grupy na drugim miejscu.

Skład drużyny: Magdalena Szkop, Karolina Zieniewska, Gabriela Świętochowska, Patrycja Gawara, Aleksandra Iwaniuk, Karolina Cimoch, Karolina Pytlak, Julia Jedlińska, Maria Maleszewska, Paulina Młynarczuk, Patrycja Bogusz, Natalia Pietrzak. Gratulujemy wspaniałej drużynie!
Wyjazd młodzieży na Turniej był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Sokołowskiego oraz funduszu Rady Rodziców I Liceum.
Dziękujemy za wsparcie sportowej inicjatywy!

Piotr Kosieradzki, opiekun drużyny

.