2018-02-11 STUDNIÓWKA W I LICEUM

10 lutego 2018 - studniówka w I Liceum. Jednak, będąc bardzo dokładnym, "osiemdziesięciodniówka" (jak powiedziała Marta z trzeciej humanistycznej). Osiemdziesiąt dni do matury jak osiemdziesiąt dni dookoła świata! Ci, którzy myślą, że w tych dniach nic ekscystującego się nie wydarzy, niech nie wierzą samym sobie.

Studniówka w I Liceum ma tą (czy istniejącą w innych liceach?) właściwość, iż tutaj w każdym roku jest lepiej niż w poprzednim. Czym to tłumaczyć? Pozostaje jedna odpowiedź - młodością. Ona nie potrzebuje niczego oprócz energii, siły, wiary, optymizmu, zachwytu. Wystarczy jej zaufać. Młodzież z I Liceum jest roztańczona i utalentowana. Wszyscy nauczyciele I Liceum wiedza, iż studniówka tylko w części (choć prześwietnej) to ujawnia. Każda klasa: A, B, C, D, E ujawniła wysoką kulturę, takt i styl oraz elegancję.

Dziękujemy Panu Staroście Leszkowi Iwaniukowi za list, jaki do nas skierował, inspirujący nas do śmiałych planów życiowych. Dziękujemy za obecność na naszej wyjątkowej uroczystości Przewodniczącemu Rady Powiatu, Panu Jarosławowi Puścionowi. Za słowa otuchy względem naszej przyszłości. Dziękujemy Pani Dyrektor I Liceum Teresie Oliwińskiej. Była Pani z nami dłużej niż niejeden Rodzic. Była Pani z nami wszystkimi i z każdym z osobna. Dziękujemy Pani Dyrektor Monice Pasik za obecność, która dawała nam poczucie pewności siebie i harmonii wieczoru. Dziękujemy Panu Marcinowi Celińskiemu za obecność, która przypomniała nam o zobowiązaniach sprzed prawie trzech lat - dać z siebie wszystko, wytrwać i sięgać po więcej. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Kazimierzowi Strupiechowskiemu, który jest dla nas żywą legedą i Liceum, symbolem wielkiej historii I Liceum.  Dziękujemy wychowawcom i wszystkim nauczycielom za to, że dzielą z nami dni trudne i radosne, ponure i odświętne. Dziękujemy Wam, drodzy Rodzice. Ufacie nam i wierzycie w nas!

Część wstępną, uroczystą prowadzili: Olga Gąsowska, Julia Stasiuk, Bartosz Archacki - wieloletni aktorzy szkolnej grupy teatralnej "Preteksty". Z Panią Dyrektor Teresą Oliwńską tańczył mistrz Przemysław Mańko. Staropolski polonez wykonała utalentowana grupa, doskonale wykorzystująca choreografię Pani Agnieszki Marcyniuk. Z wyjątkową energię i pewnością siebie śpiewała i tańczyła grupa prowadzona przez Panią Izabelę Staręgę. Tańczący walca: Natalia Gałecka, Patrycja Krasnodębska, Anna Maleszewska, Eliza Sobieszczuk oraz Przemysław Mańko, Grzegorz Elgas, Dominik Fiedczak, Adrian Sitko. Grupa wokalna: Gabriela Miąskiewicz, Magdalena Paczuska, Roksana Pietrucha.

To był piękny wieczór. To była fascynująca noc. Pełna blasku, zwielokrotnionych świateł, pełzającej po parkiecie mgły, prawdziwej radości. Kto będzie miał pokusę melancholii,niech wspomni okrzyk z momentu wspólnego zdjęcia! Siła wszystkich. W niej wszystko staje się proste i sensowne.

Dobrych dni Maturzyści! Będzie lepiej niż myślicie. Naprawdę.

więcej zdjęć niebawem