PO LEKCJACH

Szkolenie wolontariuszy (2012)

WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY ZA NAMI

W czwartek, 6 grudnia 2012, dwudziestu jeden uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach edukacyjnych zatytułowanych "Współpraca i komunikacja". Warsztaty przeznaczone były dla uczniów klas pierwszych i drugich, członków Szkolnego Koła Caritas.

Praca odbywała się w dwóch grupach szkoleniowych z udziałem czterech trenerów. Celem warsztatu były: integracja, zbudowanie tożsamości grupowej, zachęcenie do współpracy i pokazanie potencjału grupy. Uczestnicy poznali siebie nawzajem, nauczyli się prosić o pomoc, zrozumieli potrzebę zaangażowania się, wzbudzili w sobie uważność na drugą osobę. Pod koniec warsztatu grupy połączyły swoje siły i opracowały standardy pracy wolontariackiej.

W imieniu uczestników i organizatorów przedsięwzięcia, dziekujemy przede wszystkim trenerom, studentom piątego roku psychologii w Uniwersytecie Warszawskim. Dziękujemy ponadto nauczycielom, którzy udostępnili nam tego dnia swoje pracownie.

A. Mosiej, M. Ufnal