2020-01-31 ABSOLWENCI I LICEUM

WYPRAWA DO UGANDY

Dnia 28.01.2020 r. gościliśmy w naszej szkole dwie wspaniałe absolwentki Emilię Bielińską i Patrycję Piepiórę. Dziewczyny opowiedziały o swojej wymarzonej podróży do Ugandy. Wyjechały, aby pomagać dzieciom w nauce, a także by poznać kulturę i obyczaje zamieszkujących tam ludzi. Opowiedziały z czym musiały się zmagać na co dzień, jak sobie radziły i wzajemnie wspierały się. Podkreśliły, że poznały wspaniałe dzieci. Przytoczyły wiele zabawnych historii z tego wyjazdu. Dzięki zdjęciom i filmikom, które nam pokazały, mogliśmy wczuć się w klimat życia w Ugandzie. Uświadomiliśmy sobie, w jak ciężkich warunkach żyją ludzie, a przy tym są bardzo życzliwi i pomocni dla drugiego człowieka. Emilka i Patrycja również prowadzą swojego Instagrama, gdzie możemy śledzić ich podróże: empaty_forlife.

Serdecznie zachęcamy do obserwowania!
Dziękujemy za inspirujące spotkanie :)

Aleksandra Krejckant