2019-03-17 SZKOLNA GRUPA TEATRALNA "PRETEKSTY"

I FESTIWAL TEATRALNY

SZPULKA

15 i 16 marca 2019 trwał pierwszy w mieście Festiwal Teatralny. To nowe przedsięwzięcie w regionie, wynikające ze współpracy Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz I Liceum.

Spektakle prezentowały zespoły z Garwolina, Siedlec, Olsztyna, Lubawy, Lublina i innych miejscowości. Zgłosoznych grup teatralnych było duzo. Część wybrana dała przedstawienia w piątek i sobotę. Spektakle były różnorodne, także wiek aktorów. Grand Prix zdobył teatr z Lublina.

Szkolna grupa teatralna "Pretesty" zagrała przedstawienie "Vita ars est" przygotowane w grudniu wraz z reżyserem Bartłomiejem Ostapczukiem, pozakonkursowo. Grupa teatralna tworzyła wraz z innymi uczennicami, uczniami szkoły wolontariat wysoko oceniony przez uczestników festiwalu. Część wolontariacko przygotwała trzy numery gazetki festiwalowej.

Jury profesjonalne tworzyły: Olga Sawicka, Paulina Staniaszek oraz Lidia Sadowa.

I Liceum tworzyło jury młodzieżowe przyznające swą osobną nagrodę. Jury młodzieżowe: Maria Kalinowska, Patryk Kisieliński, Karolina Królikowska, Iryna Prylepa, Kamil Woźniak oraz absolwentka I Liceum, dziś studentka Uniwersytetu Warszawskiego Olga Gąsowska.

Festiwal "Szpulka zamknięty. Plany drugiej edycji już są!

Wszystkie zdjęcia wykonał Paweł Kryszczuk z Sokołowskiego Ośrodka Kultury.