2018-10-11 SZKOLNY KLUB KRWIODAWCÓW

AKCJA KRWIODAWSTWA

9 października 2018 roku odbyła się akcja krwiodawstwa pod hasłem „Krew dla Damiana” zorganizowana przez prezesa PCK w Sokołowie Podlaskim Pana Mieczysława Bogaja i opiekuna Szkolnego Klubu Honorowych Krwiodawców „Młodzi Krwiodawcy” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sokołowie Podlaskim Pana Jana Niemirkę.
W tym dniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz osoby z powiatu sokołowskiego, w godzinach od 8.30 do 14.30, oddawali honorowo krew. Akcja odbyła się  na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w ambulansie, który specjalnie w tym celu przyjechał z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Podczas Akcji przebadano 79 osób (20 z I LO, 48 z ZS nr 1 oraz 11 osób z powiatu sokołowskiego), z których 63 oddały krew honorowo (13 z I LO – w tym Pani profesor Sylwia Skonieczna, 39 z ZS nr 1 oraz 11 z powiatu sokołowskiego).

W akcji pod hasłem „Krew dla Damiana” 63 osoby oddały honorowo ponad 27 litrów krwi. Akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń a cała zebrana krew została przekazana dla ciężko chorego Damiana z naszego powiatu. Wszyscy uczestnicy Akcji byli zadowoleni z możliwości niesienia pomocy innym.

Jan Niemirka