WSPÓŁPRACA

Warsztaty z holografii (czerwiec 2022)

 

 
 
10 czerwca 2022 uczniowie klasy IIA wzięli udział w warsztatach z holografii na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej
 
W czasie warsztatów uczniowie zostali zapoznani z podstawami teoretycznymi holografii,  a następnie samodzielnie wykonywali hologramy wybranych obiektów. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „MatFizChem”, w którego różnorodnych działaniach  uczestniczymy już trzeci rok. Były to (poza „Szkołą Holografii”): „Laboratorium Fizyczne”, „Szkoła programowania w LabVIEW”, „Warsztaty Masterclass”, „Kursy przygotowawcze do olimpiad i konkursów fizycznych”, „Spotkania z matematyka”, „Edukacja filmowa”.
 
W tym roku szkolnym był to już czwarty wyjazd uczniów naszego liceum na Wydział Fizyki. Warto wspomnieć, że koszty przejazdu uczniów do Warszawy pokrywane są przez Wydział Fizyki. Projekt „MatFizChem” jest już szóstym projektem prowadzonym przez Wydział Fizyki PW, w którym uczestniczymy w ciągu ostatnich siedmiu lat. Poza projektami bierzemy także udział w pokazach fizycznych  i zajęciach laboratoryjnych, które są organizowane dla uczniów naszego Liceum. Można stwierdzić, że współpraca z Wydziałem Fizyki PW układa się wzorowo. 
 
                                                                                                            Jarosław Krakowski
BIP RSS
 
CMS Toruń