2021-03-14 WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY

Dwa zespoły z I Liceum przeszły wstępne eliminacje i zakwalifikowały się do drugiej tury kolejnej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
SDiM jest projektem edukacyjnym i obywatelskim mającym na celu propagowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodych ludzi, popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach historycznych, uświadomienie młodzieży decyzyjności oraz poczucia sprawstwa w społeczności lokalnej.

Głównym organizatorem konkursu jest Kancelaria Sejmu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Instytutem Pamięci Narodowej.

Paulina Dębkowska i Marta Staniszewska z klasy humanistycznej oraz Oliwia Bielińska i Daria Małko z klasy matematyczno-fizycznej podjęły się realizacji tematu „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Izabela Staręga