WSPÓŁPRACA

Wykłady matematyczne dla uczniów klas trzecich - listopad 2016

9 listopada 2016 uczniowie klas trzecich, którzy lubią matematykę i z nią wiążą swoją przyszłość, uczestniczyli w wykładach na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku. Przeważającą część grupy stanowiła klasa politechniczna, a opiekunami wycieczki byli  p. Walenty Walenciej oraz p. Jan Niemirka. Wykłady „Nieskończoność- jak ją rozumieć?”, „Jak dowodzić twierdzenia?” oraz „Rachunek prawdopodobieństwa” pomogły maturzystom zrozumieć liczne ciekawostki i paradoksy matematyczne, odkryć ciekawe zastosowania tego przedmiotu w życiu codziennym i przygotować się do umiejętnego rozwiązywania zadań na zbliżającej się maturze. Była to też okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem uczelni oraz do poczucia się jak student uczestniczący w wykładach, co już niedługo czeka wszystkich uczniów.

Wyjazd upłynął w przyjaznej atmosferze. Uczestnicy wycieczki podziwiali piękno Białegostoku, pokrytego tego dnia kilkucentymetrową warstwą śniegu.

Joanna Mańko