WSPÓŁPRACA

Zajęcia warsztatowe z biologii (2010)

25.11.2010,  uczniowie z klasy II G i II C (54 osoby), pod kierunkiem nauczyciela biologii - Jolanty Plewy, uczestniczyli w wykładzie edukacyjnym z cyklu "Zachwyć się przyrodą", który odbył się w Instytucie Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Spotkanie było kontynuacją rozpoczętej w ubiegłym roku współpracy I LO im. M. Skłodowskiej-Curie z siedlecką uczelnią.

Młodzież powitał dr R.Kowalski, który przedstawił harmonogram wykładów i warsztatów w roku akademickim 2010/2011 oraz zapowiedział wykład dr. Z.Kasprzykowskiego na temat "Ewolucyjnych zasad doboru partnera".
Po wykładzie głos zabrała dziekan wydziału biologii prof. E.Królak, która zapoznała młodzież ze strukturami uczelni oraz zachęcała do przyjrzenia się przyrodzie z bliska poprzez uczestnictwo w wybranych zajęciach warsztatowych.
Uczniowie zdobywali wiedzę praktyczną, uczestnicząc w warsztatach: "Pajęczaki nie z tej ziemi", "Życie w małej i dużej kropli wody", "Chromosomy w różnych fazach mitozy".

Dzieląc się wrażeniami uczniowie byli bardzo zadowoleni ze zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej w przedstawionej przez uczelnię ofercie edukacyjnej.

Jolanta Plewa