I Liceum na Uniwersytecie w Białymstoku – nasi uczniowie z klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli w zajęciach akademickich.

Uczniowie Liceum Sadowa o profilu biologiczno-chemicznym wzięli udział w zajęciach na uniwersyteckim kampusie w ramach akcji „Studiuj z UwB”.

🌿 Prezentację oferty Wydział Biologii przedstawiła prodziekan ds. kształcenia, dr hab. Katarzyna Jadwiszczak, prof. UwB.

🌿 Podczas wykładu „Fascynująca immunologia” zaprezentowanego przez dr hab. Anetę Książek, młodzież poznała tajniki działania układu odpornościowego i jego znaczenie dla zdrowia człowieka.

🔬 Studenci z @Wydział Chemii wraz z dr hab. Izabelą Dobrzyńską, prof. UwB, dr Anną Sankiewicz oraz dr hab. Moniką Wysocką-Żołopą zaprosiły uczniów na warsztaty laboratoryjne, podczas których młodzież samodzielnie wykonywała doświadczenia chemiczne,

🧬 Wykład pt. „Chiralność w badaniach biomedycznych” wygłoszony przez prof. dr. hab. Ryszarda Łaźnego zwieńczył spotkanie. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest chiralność i jak ważną rolę odgrywa w przyrodzie, biologii oraz w chemii medycznej, szczególnie w kontekście działania leków.

Takie spotkania to świetna okazja do wsparcia młodzieży w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej oraz zaprezentowanie oferty #UwB. Akcja „Studiuj z UwB” pozwala uczniom poznać uczelnię, jej laboratoria oraz atmosferę studiów jeszcze przed maturą.

👉 Za koordynację akcji odpowiada Dział Promocji UwB.

Do zobaczenia!

23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności