Uczniowie z klas pierwszej, drugiej i trzeciej o profilu humanistycznym wzięli udział w wycieczce do Liwa oraz Węgrowa.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w gotycko-barokowym kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny i Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Węgrowie, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć słynne lustro Twardowskiego i wysłuchać interesujących historii opowiedzianych przez przewodnika.

Na zamku w Liwie odbyły się lekcje na temat sarmatyzmu oraz historii rycerstwa polskiego. Uczniowie zwiedzili również zamek oraz wystawę muzealną z przewodnikiem, a później także klasztor oraz ekspozycję muzealną poświęconą historii Węgrowa.

24 czerwca 2026
Relacja Jana Kryszczuka. Organizator: Grzegorz Wyszomierski.
24 czerwca 2026
Podwójna Zielona Szkoła - Italia. Organizator: Grzegorz Witkowski.
23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności