Od 19 do 26 maja 2026 roku uczestniczyłem wraz z uczniami naszej szkoły w ośmiodniowej wycieczce do Chorwacji. Był to jeden z najlepszych wyjazdów szkolnych, w jakich miałem okazję uczestniczyć. 

Po nocnym przejeździe autokarem, dotarliśmy do miejscowości Drvenik, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Już pierwszego dnia mogliśmy podziwiać piękne widoki (Morze Adriatyckie i okoliczne góry). Kolejne dni były pełne atrakcji. Korzystaliśmy z plażowania, kąpieli słonecznych oraz różnych gier i zabaw integracyjnych. Odwiedziliśmy również twierdzę Drvenik, podziwialiśmy przepiękną panoramę. 

Jednym z najciekawszych punktów programu była wycieczka na wyspę Hvar. Zwiedziliśmy zabytkowy Stari Grad oraz miasto Hvar z jego malowniczym portem i imponującą fortecą. Duże wrażenie zrobiły na mnie wąskie uliczki, historyczne budowle; niezwykła atmosfera miejsc. 

Następnego dnia pojechaliśmy do Dubrownika, nazywanego perłą Adriatyku. Spacer po Starówce wpisanej na listę UNESCO był niezapomnianym przeżyciem. Szczególnie interesujące były miejsca związane z serialem „Gra o Tron”. 

Zwiedziliśmy również Split i Trogir. Poznaliśmy historię tych miast, zobaczyliśmy wiele cennych zabytków oraz piękną architekturę. Spacer po klimatycznych uliczkach i nadmorskich promenadach pozostawił wiele miłych wspomnień. 

Ostatnim i zarazem jednym z najpiękniejszych punktów wycieczki był Park Narodowy Jezior Plitwickich. Zachwyciły nas krystalicznie czyste jeziora, liczne wodospady oraz bogata przyroda. Widoki były naprawdę wyjątkowe i na długo pozostaną w mojej pamięci. 

Wycieczka do Chorwacji była bardzo udana. Oprócz zwiedzania ciekawych miejsc mogliśmy spędzić czas z kolegami i koleżankami, odpocząć oraz poznać kulturę i historię tego pięknego kraju. Wróciłem z wyjazdu zadowolony, pełen wrażeń i z wieloma pięknymi wspomnieniami. 

24 czerwca 2026
Relacja Jana Kryszczuka. Organizator: Grzegorz Wyszomierski.
24 czerwca 2026
Podwójna Zielona Szkoła - Italia. Organizator: Grzegorz Witkowski.
23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności