16 grudnia 2022 obejrzeliśmy balet w dwóch aktach „Dracula”, w reżyserii i choreografii Krzysztofa Pastora, z muzyką Wojciecha Kilara. Premiera miała miejsce w kwietniu 2022.

Jest to opowieść według znanej powieści Brama Stockera. O miłości wymagajacej zmiany tożsamości, o złu zwycięskim, jednak ostatecznie ulegającym autodestrukcji. Sceny dosłownego i metaforycznego światła zostały silnie skontrastowane z gotyckimi. W roli głównej wystąpił artysta japoński Ryota Kitai oraz włoski – Marco Esposito. Była też wielka gwiazda Teatru Wielkiego Opery i Baletu Paweł Koncewoj. 

Uczestnicy wyjazdu z klas: 1D, 3B, 3C, 3D, 4D: Katarzyna Bielecka, Julia Czapska, Julia Czarnocka, Maja Duranowska, Laura Kalinowska, Kinga Karwowska, Aleksandra Krakowska, Ewelina Lipka, Magdalena Lipka, Kinga Łukasiewicz, Ewa Milik, Julia Morzy, Oliwia Oniśk, Julia Pawlicka, Natalia Putkowska, Olga Szymczak, Filip Warmiński, Julia Waszczuk, Hanna Winnicka, Olga Wyszomirska, Roksana Zduniak; Mama Julii Czapskiej, Dorota Bartnik, Monika Dąbrowska, Agnieszka Mikołajczuk, Krystyna Skorupka, Anna Kuryłek oraz absolwentki: Michalina Bartnik, Gabriela Burzyńska, Dominika Kraska.

24 czerwca 2026
Relacja Jana Kryszczuka. Organizator: Grzegorz Wyszomierski.
24 czerwca 2026
Podwójna Zielona Szkoła - Italia. Organizator: Grzegorz Witkowski.
23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności