18 października 2023 naszą klasę odwiedził interesujący gość, Pani Martyna Zaremba, która podzieliła się z nami swoimi przeżyciami z salezjańskich misji w Afryce. Opowiedziała nam o tamtejszym świecie, krajach poznanych przez pół roku wolontariatu i o pracy z dziećmi; początkowo w Namibii, a potem Malawi.

Pani Martyna powiedziała, jak wyjechać na misje (na długo lub krótkoterminowo), jakie wymagania trzeba spełnić. Podzieliła się przeżyciami, odczuciami. Pokazała, jak wyglądają afrykańskie msze, które są bardzo radosne. Opowiedziała o tradycjach i zwyczajach; najbardziej zdziwiły nas żywe dary ofiarowywane w kościele.

Stworzyła w naszych głowach nowy obraz Afryki, misji i wolontariatu. Może ktoś z nas zostanie wolontariuszem?

24 czerwca 2026
Relacja Jana Kryszczuka. Organizator: Grzegorz Wyszomierski.
24 czerwca 2026
Podwójna Zielona Szkoła - Italia. Organizator: Grzegorz Witkowski.
23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności