Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Misją Fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego.

       W marcu 2024 nasz szkoła rozpoczęła współpracę z DKMS. Zorganizowaliśmy  akcję  rejestracji  potencjalnych Dawców Szpiku. 48 osób spośród społeczności ILO  zarejestrowało się w bazie dawców dając szanse na życie pacjentom chorym na nowotwory krwi.

Fundacja DKMS przyznała nam certyfikat Szkoły z Życiem. To ważne wyróżnienie jest dla nas powodem do dumy.

24 czerwca 2026
Relacja Jana Kryszczuka. Organizator: Grzegorz Wyszomierski.
24 czerwca 2026
Podwójna Zielona Szkoła - Italia. Organizator: Grzegorz Witkowski.
23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności