W I Liceum gościła niezwykle charyzmatyczna postać – Dan Lande.

11 maja 2023 klasy uczące się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym: lingwistyczna, humanistyczna i biologiczno-chemiczna wysłuchały opowieści właśnie w języku angielskim o Polakach, którzy z powodu wojny wyemigrowali do Argentyny. Towarzyszyli nam uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim z opiekunem, panią Agnieszką Mikołajczuk, inicjatorką wartościowego spotkania. Osoby przywoływane przez gościa (w tym rodzina) pochodziły z naszego regionu.

Otrzymaliśmy niezwykły prezent – ilustrację odwzorowującą stare zdjęcie mieszkańców Sokołowa Podlaskiego. Rodzina argentyńskiej ilustratorki – Mai Debowicz – pochodzi z naszego miasta. W 1937 Shaie Debowicz opuścił swoją rodzinę, aby wyjechać do Argentyny. Maja jest wnuczką Shaie. Narysowała Shaie i Ankę, ciotkę, której nigdy nie poznała, gdyż wówczas pięcioletnia dziewczynka została zamordowana w Treblince. Ta wyjątkowa pamiątka znajdzie swoje miejsce w sali historycznej naszej szkoły.

Dziękujemy za wspaniałą opowieść, zapraszamy ponownie do I Liceum.

16 maja 2024
Pierwsze miejsce dla I Liceum.
7 maja 2024
Julia Marchel będzie reprezentować I Liceum w finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.
26 kwietnia 2024
Gratulacje!
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności
Skip to content