Debata „I LO oczami ucznia cudzoziemca”

W debacie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy są cudzoziemcami i od niedawna mieszkają w Polsce. Bardzo ciekawie opowiedzieli nam swoje historie, o tym jak znaleźli się w Polsce, czy w wyniku wojny w ich kraju, czy też z innego powodu. Podzielili się swoimi wrażeniami odnośnie naszej szkoły. Porównaliśmy system edukacji w różnych krajach. Pozostali uczestnicy debaty zadawali swoim kolegom pytania o to, jak wygląda codzienne życie w ich ojczyznach.

Yevheniia Filimonenko, Rawan Abid Nairit, Polina Palamarchuk, Viktoriia Hematudinova, Marianna Paslavska – Serdecznie dziękujemy za to, że chcieliście się z nami podzielić swoimi spostrzeżeniami. Cieszymy się, że czujecie się wśród nas dobrze, że jak mówicie, spotkaliście się w I LO z dużym zrozumieniem ze strony dyrekcji, nauczycieli, koleżanek i kolegów. Życzymy Wam, żeby życie w obcym kraju było dobre, szczęśliwe i pozwoliło Wam rozwijać się w wymarzonym kierunku.

23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności