27 maja 2024 gościliśmy uczennice, uczniów szkół podstawowych. Nagrodzone zostały zespoły biorące udział w kwietniowych konkursach “Pokoje Zagadek”.

Odbyły się interesujące zajęcia dydaktyczne. Zaprezentowana została oferta szkoły. Licealiści z klas pierwszych, drugich i trzecich świetnie spełnili się w roli gospodarzy miejsca.

Na stoisku profilu matematycznego można było dowiedzieć się, jak działa Niesamowita Maszyna nagrodzona przez Politechnikę Białostocką. Uczniowie zaprezentowali urządzenia przez siebie zmontowane: cewkę Tesli, generator van der Graffa, Coligun.

Na stoisku profilu społeczno-kulturowego były quizy i prezentacja urządzeń meteorologicznych.

Stoisko biologiczno-chemiczne oferował zajęcia akademickie przygotowane przez wykładowców Uniwersytetu w Siedlcach: “Strategie łowieckie pająków” profesora Marka Żabki i “Różnorodność drzew i krzewów” magistra Adama Szulca. Odbyły się też warsztaty chemiczne “Odkrycia Marii Sklodowskiej-Curie” – doktor Barbary Pezler.

Na stoisku pedagog szkolnej były wyłącznie dobre myśli!

Szkolna grupa teatralna “Preteksty” była otwarta na rozmowę. Grupa działa już od dwudziestu pięciu lat!

Aktywnie działał Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Pietrzak!

Dziękujemy wszystkim Gościom za spotkanie w I Liceum!

Zdjęcia: Joanna Trandziuk, Walenty Walenciej.

25 czerwca 2024
Praktyczne porady.
10 lipca 2024
Konkurs Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Polonica na wakacjach... (do 31 sierpnia)
9 lipca 2024
Wyniki egzaminu maturalnego - opracowanie OKE.
2 lipca 2024
Women in STEM – Poland Short Essay Contest: sukces Julii Woroch i Gabrieli Zielińskiej.