Edukacja prawna w I Liceum Ogólnokształcącym realizowana jest w ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie oraz edukacja obywatelska.

Stałym elementem działań służących pogłębianiu wiedzy na temat praw i obowiązków, zwalczania przestępstw, a także funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości jest współpraca I Liceum z Sądem Rejonowym w Sokołowie Podlaskim.

28 maja 2026 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu.

Serdecznie dziękujemy pani Monice Remiszewskiej-Osipiak, która – jako koordynatorka działań z zakresu edukacji prawnej w Sądzie Rejonowym w Sokołowie Podlaskim – od lat wspiera nasze działania, poprzez organizację spotkań z sędziami i innymi pracownikami sądów, umożliwienie udziału młodzieży w rozprawach sądowych, zwiedzania pomieszczeń sądowych i sal rozpraw oraz udział uczniów w wykładach o tematyce prawnej.

24 czerwca 2026
Relacja Jana Kryszczuka. Organizator: Grzegorz Wyszomierski.
24 czerwca 2026
Podwójna Zielona Szkoła - Italia. Organizator: Grzegorz Witkowski.
23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności