Edukacja prawna jest realizowana systematycznie na zajęciach wiedzy o społeczeństwie i na lekcjach historii i teraźniejszości. Zajęcia służą pogłębianiu wiedzy na temat praw i obowiązków obywateli. Realizowane są treści z zakresu funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Edukacja prawna młodzieży służy przede wszystkich budowaniu świadomości prawnej tak, by w dorosłym życiu wykazywać się umiejętnością korzystania z przysługujących praw.

W ramach realizacji edukacji prawnej uczniowie systematycznie uczestniczą w rozprawach sądowych w Sądzie Rejonowym w Sokołowie Podlaskim. Podczas wizyt w placówce uczniowie zwiedzają pomieszczenia sądowe (sale rozpraw, areszt, przyjazny pokój przesłuchań – „niebieski pokój” przystosowany do przesłuchań dzieci), biorą udział w wykładach o tematyce prawnej.

Realizacja zadań jest możliwa dzięki wsparciu i uprzejmości referendarza sądowego Pani Moniki Remiszewskiej-Osipiak , która koordynuje działania z zakresu edukacji prawnej w Sądzie Rejonowym w Sokołowie Podlaskim.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji spotkań i ciekawe wykłady. Zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów.

Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób
Licealiści w Sądzie Rejonowym.