Projekt IoT4schools

W ramach programu ERASMUS+, dzięki zaproszeniu Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, przystępujemy do projektu „Internet rzeczy dla szkół” w skrócie „ΙoΤ4school”

Główne zadania projektu:

• Opracowanie kompleksowego programu nauczania IoT dla szkół średnich, skierowanego do uczniów w wieku 12-18 lat.
  • Projektowanie przez uczniów elementów IoT z wykorzystaniem komputerów jednopłytkowych i mikrokontrolerów takich jak BBC micro:bit i Raspberry Pi Pico.
  • Stworzenie platformy internetowej umożliwiającej wymianę projektów i doświadczeń IoT pomiędzy uczniami i edukatorami.

W ramach projektu uczniowie liceum zapoznają się z możliwościami praktycznego zastosowania komputerów jednopłytkowych a także będą wykonywać konkretne zadania z ich wykorzystaniem komputery do sterowania  różnymi procesami i urządzeniami.

30 sierpnia 2024
I Liceum przystępuje do realizacji nowego projektu. Całość koordynuje fizyk Jarosław Krakowski.
16 września 2024
Obejrzeliśmy film o młodym Adamie Mickiewiczu i Maryli Wereszczakównie...
16 września 2024
Zbiórka od 17 do 20 września. Warto dołączyć.
11 września 2024
Ksiądz Leszek Ruciński i uczeń Michał Sadłowski brali udział w Narodowym Czytaniu "Kordiana" Juliusza Słowackiego.