26 lutego 2024 miała miejsce kolejna wizyta uczniów I LO na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych  Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie rozpoczęliśmy od spaceru  po kampusie głównym UW. Wysłuchaliśmy wykładu polskiego politologa, profesora  UW Tomasz Słomki o ustroju Rzeczpospolitej Polskiej. Przedstawiono nam ofertę kierunków studiów na uczelni. Zwieńczeniem wizyty był spacer po miasteczku studenckim, zwiedzanie zabytkowych budynków i sal, ogrodów, które wypełniają tę przestrzeń.

Wyjazd był dedykowany młodzieży I LO, która  uczy się wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym. Byli to uczniowie z 1, 2, 3 klasy humanistycznej oraz z klasy 2 lingwistycznej.

W  listopadzie  2024 roku Uniwersytet Warszawski skończy 207 lat. Uczelnia powstała w 1816 roku; jako Królewski Uniwersytet Warszawski. To największa, najlepsza i jedna z najstarszych szkół wyższych w Polsce, a jednocześnie najdłużej działająca uczelnia w stolicy. W momencie utworzenia Uniwersytet składał się z pięciu wydziałów: Prawa, Lekarskiego, Filozoficznego, Teologicznego oraz Nauk i Sztuk Pięknych. Pierwsi studenci naukę rozpoczęli dwa lata później. Po kilku latach działalności było ich około 800.

Dzisiaj na UW studiuje 36,3 tysięcy osób studiuje na kierunkach licencjackich i magisterskich. Kształci się tu 1,9 tysięcy, doktorantów oraz 2,5 tysiąca uczestników studiów podyplomowych.

7 maja 2024
Julia Marchel będzie reprezentować I Liceum w finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.
19 kwietnia 2024
Marcel Kurowicki został laureatem konkursu matematycznego organizowanego przez politechnikę w Białymstoku.
9 kwietnia 2024
Aleksandra Dębska została finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej. Sukces uczennicy, a także - po raz kolejny - Siostry Zofii Błońskiej.