HUMANIŚCI NA KONFERENCJI NAUKOWEJ „TEMPLARIUSZE. HISTORIA I MIT”

Klasy pierwsze i drugie humanistyczne uczestniczyły na Zamku w Liwie w konferencji pt. „Templariusze. Historia i mit”. Wysłuchaliśmy wykładów:

• prof. Marii Starnawskiej, Uniwersytet w Siedlcach

• prof. Mariana Małeckiego, Uniwersytet Jagielloński

• prof. Magdaleny Satory, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

• mgr. Pawła Moszczyńskiego, Stowarzyszenie SZLAK TEMPLARIUSZY

• mgr. Pawła Sitko, Stowarzyszenie SZLAK TEMPLARIUSZY

• dr. Marcina Gomółka, Stowarzyszenie SZLAK TEMPLARIUSZY

W przerwie konferencji zwiedziliśmy wystawę „Templariusze”, po której oprowadził nas kurator Tomasz Sajko.

23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności