Zgodnie z wieloletnią tradycją I Liceum zorganizowało już XI edycję szkolnego konkursu piosenki obcojęzycznej – LOkowisko. Występy utalentowanych uczestników zapewniły nam niesamowite i pełne pozytywnych wrażeń powitanie wiosny. Poza śpiewem, który gra pierwszoplanową rolę, społeczność szkoły mogła zatracić się w sztuce dzięki przedstawieniu teatralnemu w wykonaniu klas 1d i 1e. Ponadto fantastyczne układy taneczne – współczesny rosyjski opracowany przez uczniów z klasy 1b, a także inspirowany tańcem bawarskim przygotowany przez uczniów klas 1a, 1d, 1e i 1f, porwały wielu widzów do tańca w czasie oczekiwania na werdykt.

Niespodzianką był zachwycający występ goszczącej w tym dniu grupy tanecznej Latino Fever, której opiekunem jest pan Kamil Brewczuk. Zmagania uczestników oceniało równie doskonałe jury, które tworzyli: pani dyrektor Teresa Oliwińska, pani Izabela Staręga, pani Katarzyna Karpińska i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Pietrzak. Reprezentant uczniów obchodził tego dnia urodziny – z tej okazji w imieniu całej społeczności I Liceum życzymy raz jeszcze, aby towarzyszące szczęście przejawiało się stale uśmiechem na twarzy, a moc najpiękniejszych wrażeń szła w parze ze spełnianiem marzeń.

jury

Uroczystość poprowadzili uczniowie klas drugich: Szymon Zubow i Oliwia Kamińska.

Wyniki:

KATEGORIA – SOLISTA

II miejsce ex aequo: София Полупанова, Martyna Zielińska, Natalia Trzcińska

I miejsce: Oliwia Frąc

KATEGORIA – ZESPÓŁ

III miejsce ex aequo: duet Roksana Skorupka i Amelia Soczyńska

III miejsce: duet Kornelia Balińska i Ola Mąka

II miejsce: duet Liwia Długosz i Kuba Przewoźny

I miejsce: trio Quarel

Gratulujemy wszystkim!

Dziękujemy organizatorom: pani Annie Burzyńskiej, pani Agnieszce Babickiej, pani Monice Jeżowskiej, pani Ewie Witkowskiej i panu Pawłowi Woźniakowi.

nauczyciele języków obcych

Zapraszamy na relację z Festiwalu: (zdjęcia – pan Walenty Walenciej, pani Joanna Trandziuk, Michał Nowicki.

16 maja 2024
Pierwsze miejsce dla I Liceum.
7 maja 2024
Julia Marchel będzie reprezentować I Liceum w finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.